Katallogu

Disponueshmëria
Gjendja
Dyshek

 Ja këshilla për zgjedhjen e dyshekut:

A zgjoheni të kthjellët dhe të çlodhur çdo mëngjes? Një gjumë i mirë nate është shumë

nevojat tuaja dhe për të krijuar një pasqyrë të zgjedhjes së dyshekëve në FLEX AUSTRIA

Mos i  rëndësishëm për shëndetin dhemirëqenien tuaj

Dysheku është themelori për një gjumë të mirë, prandaj është e rëndësishme që ai t’...

 Ja këshilla për zgjedhjen e dyshekut:

A zgjoheni të kthjellët dhe të çlodhur çdo mëngjes? Një gjumë i mirë nate është shumë

nevojat tuaja dhe për të krijuar një pasqyrë të zgjedhjes së dyshekëve në FLEX AUSTRIA

Mos i  rëndësishëm për shëndetin dhemirëqenien tuaj

Dysheku është themelori për një gjumë të mirë, prandaj është e rëndësishme që ai t’ju ofrojë mbështetjen dhe rehatinë e nevojshme. Ky udhëzues do t'ju ndihmojë për të identifikuar  harroni se në dyqanet tona, personeli ynë është gjithmonë i gatshëm t'ju ndihmojë - ju thjesht pyesni.

 

Çka duhet të dini para se të blini dyshek?

Shikoni listën më poshtë dhe do të merrni informacionet e duhura:

 •          Madhësia. Dysheku duhet të jetë së paku 10 cm më i gjatë se gjatësia juaj dhe mundësisht sa më i gjerë.

 •          Dëshironi dyshek vetëm për ju apo edhe për partnerin tuaj? Atëherë që të dy duhet të provoni dyshekun. Nëse keni peshë dhe gjatësi të ndryshme, ju duhet të keni dy dyshekë të ndryshëm.

 •          Vuani nga alergjia? Atëherë dysheku I CERTEFIKUAR KUNDER ALERGJIS është zgjidhja më e mirë për ju.

 •          Lagështia. A djersiteni gjatë natës? Për të shmangur lagien e dyshekut nga djersa një shilte dysheku apo një shtresë mbrojtëse është zgjidhje e duhur.

 •          flini shpesh me fëmijë në shtrat? Është ide e mirë të zgjidhni një dyshek të gjerë.

 •          A lexoni në shtrat? Një bazë shtrati me mundësi rregullimi të lartësisë është zgjidhje ideale për ju.

 •          Testoje butësinë/fortësinë e dyshekut. Para se të blini dyshekë në FLEX AUSTRIA testoni ata. Pa nguti zhvishuni, zbathunidhe shtrihuni në pozitë të njëjtë si në shtratin tuaj në shtëpi.

 •          Shtrihuni në shpinë. A keni mbështetje në mjedis? Dysheku duhet të përputhet me çdo pjesë të kurrizit. Nëse ndjeni zbrazëti në mes të dyshekut dhe kurrizit tuaj, dysheku është shumë i fortë.

 •          Shtrihuni anash. A vendosen shpatulla dhe kofsha mirë në dyshek? Beli duhet të mbështetet në mënyrën që shpina të jetë në pozitë horizontale.

 •          Ndërroni anën. A mund ta bëni këtë me lehtësi? Nëse jo, dysheku është shumë i butë.

 

10 këshilla për gjumë të mirë

Shumica e njerëzve shpesh kanë probleme me pagjumësinë. Është e rëndësishme të gjendet shkaku dhe të ndërmerret diçka lidhur me këtë. Më poshtë do të gjeni 10 këshilla për një gjumë më të rehatshëm nate.

 1.     Shtrat i mirë . Siguroni vetes një shtrat të mirë dhe sigurohuni që dysheku dhe shtrati t’i përshtaten në mënyrë të përsosur peshës dhe lartësisë suaj.

 2.     Rregullsi. Mundohuni të flini dhe të zgjoheni çdo ditë në të njëjtën kohë, për të gjetur një ritëm të qëndrueshëm.

 3.     Vetëm fjetje dhe relaksim. Përdorni dhomën e gjumit vetëm për relaksim dhe gjumë, në mënyrë që të mendoni vetëm për to e jo për diçka tjetër.

 4.     Errësirë. Përdorni perde të mira si mbrojtëse nga drita. Nuk mund të flini mirë në qoftë se dhoma është shumë e ndritshme. Kjo mund t’jua çrregullojë ritmin e ditës.

 5.     Temperaturë e përshtatshme. Sigurohuni që në dhomën e gjumit të keni temperaturën që ju përshtatet. Gjumi është më i rehatshëm nëse dhoma është pak më e ftohtë.

 6.     Mjedis i mirë gjumi. Rregulloni dhomën tuaj të gjumit. Ajo duhet të jetë relaksuese e jo shqetësuese.

 7.     Qetësojeni trurin. Pas një dite të lodhshme në punë, në mendjen tuaj mund të bredhin mendime që do t’ju mbajnë zgjuar.

 8.     Shmangeni alkoolin. Nuk është mirë të flemë nën ndikimin e alkoolit. Ai e çrregullon gjumin. Gjithashtu, para gjumit, duhet të shmangni ushqimet me kafeinë dhe shujtat e mëdha.

 9.     Mos flini të uritur. Mos bini në gjumë të uritur. Është mirë të hani në mbrëmje një shujtë të vogël apo të pini një gotë qumësht  të ngrohtë.

 10. Ushtrime. Ushtroni gjatë ditës, por jo para gjumit, ndryshe, mund ta çrregulloni gjumin.

 

 Më shumë

Dyshek Janë 18 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 1 - 12 nga 18 artikuj
 • Asgjë nuk të bën të ndihesh më mirë sesa kur futesh në një shtrat hoteli dhe çarçafët ndihen shumë mirë. Pse nuk duhet të zgjoheni kështu çdo ditë? Shpenzoni para për dyshekun dhe shtratin tuaj sepse këto gjëra bëjnë ndryshim në gjumin tuaj dhe, në fund të fundit, në lumturinë tuaj.

 • Asgjë nuk të bën të ndihesh më mirë sesa kur futesh në një shtrat hoteli dhe çarçafët ndihen shumë mirë. Pse nuk duhet të zgjoheni kështu çdo ditë? Shpenzoni para për dyshekun dhe shtratin tuaj sepse këto gjëra bëjnë ndryshim në gjumin tuaj dhe, në fund të fundit, në lumturinë tuaj.

 • Asgjë nuk të bën të ndihesh më mirë sesa kur futesh në një shtrat hoteli dhe çarçafët ndihen shumë mirë. Pse nuk duhet të zgjoheni kështu çdo ditë? Shpenzoni para për dyshekun dhe shtratin tuaj sepse këto gjëra bëjnë ndryshim në gjumin tuaj dhe, në fund të fundit, në lumturinë tuaj.

 • Mirëqenia bëhet diçka e matshme dhe e prekshme falë një stili jetese korrekt dhe një trupi të shëndetshëm. Qëllimi i projektit The Queen është të kuptojë nevojat për të ofruar zgjidhjet e duhura dhe teknologjitë e projektimit që përmirësojnë mirëqenien. 

 • Silver  është shprehja përfundimtare e përsosmërisë së Flexaustria.  Teknologjia e dyfishtë siguron frymëmarrje superiore, elasticitet dhe rezistencë. Këto karakteristika ju lejojnë të zgjasni trupin tuaj, duke siguruar kështu shtrirjen e duhur muskulore dhe rehati të pashembullt.

 • I butë, i rehatshem, i krijuar për të mirëpritur butësisht çdo minutë të pushimit tuaj. MyForm Extension Extra Soft, teknologjia Next dhe mbulesa kompakte krijojnë një dyshek tepër të ekuilibruar, të rehatshëm, elastik, perfekt për të fjetur lehtë.

 • Kënaqësisht klasik, por me gjithë prakticitetin e produkteve më moderne, Luxory ngrihet lart për shkak të shkathtësisë së tij të madhe. Me kellefin e tij të heqshëm dhe lehtësisht të larshëm, ai kombinon freskinë e veshjes së pambukut me susta të rehatshme dhe progresive Soft Touch, perfekte për të mbështetur të gjitha llojet e trupit në çdo pozicion...

 • Teknologjia MyForm Extension e bën Gold-in elastik, të frymëmarrjes dhe të aftë për të ofruar një mbështetje të shkëlqyer. Rezistenca e lartë ndaj stresit lejon që dysheku të bëhet protagonist i mirëqenies suaj, ndërsa karakteristikat e mbushjes dhe të dyshekut rrisin prakticitetin e tij dhe përvoja e gjumit rinovohet çdo natë.

 • Një klasik i mrekullueshëm nga Flexaustria, i famshëm për rehatinë e tij të shkëlqyer dhe higjienën e pakompromis. Bërthama e teknologjisë së lartë përmban katër materiale të ndryshme Myform, ndërsa mbulesa është projektuar për të siguruar një pengesë kundër baktereve, falë trajtimit Fibersan, pa cenuar frymëmarrjen dhe freskinë.

 • Ekuilibri i shkëlqyer midis materialeve Myform të përdorura në mbulesë dhe bërthamës e bëjnë Lux një dyshek më të avancuar për sa i përket performancës dhe teknologjisë së aplikuar për pushim.

 • Dysheku Relax eshte i pershtatshem per te rigjeneruar shpinen pas nje dite te lodheshme. Perberja e tij eshte prej sustave pocket spring.Nga te dyja anet e tij ai eshte i perbere me shawma high rezistent me densitet 2500. Kellefi  tij eshte 100% pambuk, anesoret  jane te veshura me copen e kamoshit.Ky dyshek nuk e ka kellefin te heqshem per shkak se ai...

 • Dysheku Comfort eshte me sistemin e vetajrosjes per nje ambjent sa me te paster pasi ndihmon ajrosjen e dyshekut. Me shtresa: Memory, pocket spring, cope mikrofiber, antibakteriale dhe antialergjike. Me 7 zona te diferencuara te kolones vertebrale. Lartesia e dyshekut 26cm.Garanci 10 vite.

Jeni duke parë 1 - 12 nga 18 artikuj